עמותת נגב בר קיימא (ע"ר)

טל: 08-6909204/5

פעילויות בבאר שבע   חינוך בבאר שבע   קהילה בבאר שבע   מנהיגות נוער   המחצבה הטורקית   

הצלחה במאבק תושביי שכונת רמב"ם

בזכות מאבקו של ועד הפעולה של שכונת הרמב"ם: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה שלא לאשר הגבהת המגדלים.
הישג יוצא דופן בנוף ההתנהלות המקומית: מאבקם של תושבי שכונת הרמב"ם הצליח להניא את הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מאישור של הגבהת שני המגדלים המתוכננים בארבע קומות כל אחד, ותוספת יחידות דיור בבניינים קיימים (פרויקטים של הקבלן ´יהלומית פרץ´). כזכור, ניהל ועד הפעולה מאבק נמרץ בנושא זה, בטענה כי אישור התוספות הללו יחמיר את המצוקות הקיימות ממילא בשכונה, ובראשן הצפיפות, המחסור בחנייה ובשטחים ירוקים ובעיית הנגישות לרכבי חירום והצלה.

ההישג בולט בעיקר על רקע העובדה כי התכנית הוגשה לוועדה המחוזית לאחר שכבר אושרה בוועדה המקומית, שבראשה עומד ראש עיריית באר שבע מר יעקב טרנר. אולם מאבקו העקבי של הוועד וטענותיו הצודקות, חלחלו אל אנשי המקצוע הרלבנטיים ואל מקבלי ההחלטות באגף ההנדסה של העירייה, אשר החליטו, ביחד עם ראש העיר, לחזור בהם מהחלטתם ולהציג את התנגדותם בוועדה המחוזית, שהתכנסה אתמול, יום ב´ ה-15 באוקטובר 2007. בעקבות התפתחות זו החליטה הוועדה לדחות את בקשת הקבלן לתוספות הבנייה.

אומרת יו"ר ועד הפעולה של שכונת הרמב"ם, גב´ רונית איבגי: "אנו גאים בהישג הנדיר של מאבקנו. זוהי הוכחה כי מאבק שמתחיל מהשטח מוביל לתוצאות. מבחינתנו זוהי רק תחילת הדרך למציאת פתרונות לבעיותיה הנוספות והמרובות של השכונה. אני גאה בתושביה האכפתיים והנחושים של השכונה, שהוכיחו כי מעורבות, ולא אדישות, הם ערובה לאיכות אמיתית של השכונה ושל התושבים".

חבר הוועד, מר איציק דהן, אומר כי: "סוף סוף יש התייחסות מקצועית ועניינית לטענותינו, ואנו מקווים שזה מרמז על שינוי בתפיסת הרשות את צרכיו של האזרח". חבר הוועד מר איציק כהן הוסיף כי "אנו מחזקים את ידיו של ראש העיר לאחר שחזר בו. אין זו בושה להודות בטעויות, ולעשות בסופו של דבר את הדבר הנכון למען רווחת התושבים".רונית איבגי, איציק דהאן
בשם ועד הפעולה
שכונת הרמב"ם
קישור מצורףגלריית תמונות
גרסה להדפסה

גולשים שהתעניינו בהצלחה במאבק תושביי שכונת רמב"ם התעניינו גם ב:


פעילות במועדונית התקווה
פינת טבע וסדנה לבנייה בבוץ ב-"מועדונית התקווה".


למידע נוסף

הסמכת בתי ספר ירוקים
קידום הסמכת בתי ספר ירוקים בשיתוף עם עיריית באר שבע והמשרד להגנת הסביבה.
למידע נוסף

קיימות בבאר שבע
הפעילות מתבצעת בשיתוף העירייה וכוללת סקר לאיתור המפגעים הסביבתיים בשכונותיה של באר שבע.

למידע נוסף