פעילות במועדונית התקווה

פינת טבע וסדנה לבנייה בבוץ ב-"מועדונית התקווה".


פינת טבע וסדנה לבנייה בבוץ ב-"מועדונית התקווה".


חוויה יוצאת דופן חוו ילדי מועדונית "התקווה" בשכונה ג´: ילדי המועדונית, תושבי השכונה, כ-40 במספר, למדו בסדנה ייחודית את יסודות הבנייה בבוץ, את הערך ההיסטורי והאקולוגי של בנייה זו לסביבה, והתנסו בה במו ידיהם. הילדים והמדריכים בנו בצוותא "פינת טבע" למועדונית, וכן ריהוט גן, אשר כולל ספסל ופסל חביב, כולם על טהרת הבוץ הטבעי.

הסדנה הינה פרי שיתוף פעולה בין עמותת מעו"ף, אשר מפעילה חוגים ופעילויות שונים במועדונית, ועמותת נגב בר-קיימא, שתמכה בפרויקט, אותו ליווה מטעמה עידן אבידן. עמותת נגב בר-קיימא מעורבת בפעילויות שונות בשכונה ג´ באמצעות וועד הפעולה לשינוי סביבתי, הפועל בשכונה בתמיכתה, בשיתוף עם הפורום לאחריות סביבתית במפעל ´מכתשים´ בבאר שבע.

הילדים שהשתתפו בסדנה דיווחו על הנאה רבה: "זה היה כיף שיכולנו גם ליצור וגם להתלכלך קצת, ובעיקר כשלמדנו שפעם הכול היה בנוי מבוץ, כי זה נוח ולא פוגע בסביבה", אמרה אחת מהילדות שהשתתפו בסדנה.

בעקבות הצלחת הסדנה מתכוונת עמותת ´נגב בר-קיימא´ בשיתוף עם הפורום להגביר את שיתוף הפעולה עם מועדונית התקווה. בקרוב יפתח במועדונית חוג איכות סביבה, בתמיכה וליווי של העמותה.

מנכ"לית עמותת ´נגב בר-קיימא´, בלהה גבעון, אמרה כי לשינוי הסביבתי-חברתי המתחיל להתעורר בשכונה ג´ יש פנים רבות, והוא בא לידי ביטוי גם בפרטים הקטנים. "כשהיוזמה באה מהשטח, וסוחפת גם את הצעירים ומחלחלת אל הילדים – זה הסימן שאכן יש תקווה לשינוי בשכונה, שתשפיע בסופו של דבר גם על מקבלי ההחלטות ברשות", אמרה גבעון.


צילום: רות גורן מעו"ף.

כתיבה: שירה חן (צחור)

גולשים שהתעניינו בפעילות במועדונית התקווה התעניינו גם ב:

בחודש יולי האחרון הפעלנו בכל רחבי העיר, בשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע וחברת כיוונים , יום ירוק בקייטנות של חברת כיוונים .
למידע נוסף
לראשונה: התקיים כינוס משותף של ועדי פעולה לשינוי סביבתי בשכונות של באר שבע.

למידע נוסף
נגב בר קיימא פועלת מזה למעלה משלוש שנים בשכונה ג´ בבאר שבע בסיוע קרן גימפריץ.
למידע נוסף
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה