שיתוף הציבור בתכנון

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של שיתוף הציבור בתהליך התכנון.

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של שיתוף הציבור בתהליך התכנון.

תחום זה, שעד לפני שנים מעטות היה נחלתם הבלעדית של מתכננים, אדריכלים ומהנדסים, נפתח למעשה לציבור, מתוך ההכרה שהתושבים מכירים את "השטח" ויודעים מה הצרכים שלהם ולמה הם זקוקים.

כחלק מפרויקט שכונה א´, עמותת "נגב בר קיימא" מציעה להתחיל פרויקט לשיתוף הציבור בתכנון בשכונה. אנו מציעים לארגן מספר מפגשים בין תושבים, סוחרים, ובעלי אינטרסים שונים בשכונה . במפגשים אלה יתחלקו המשתתפים לצוותים בהם כל צוות ידון בנושאים שונים הרלוונטיים לחיי היומיום בשכונה (מגורים, חינוך, תחבורה, מסחר וכו´), יעלה בעיות ויציע פתרונות. הרעיון הוא שהתושבים יבינו את בעיות ההתמודדות היומיומית של מחלקת הנדסה עם התכנון, אך גם שיציעו הצעות מקוריות לפתרון אשר מגיעות מתוך הידע המקומי של התושבים. לאחר מספר מפגשים בהם יגובשו חזון, מטרות ויעדים לשכונה, תכתוב עמותת "נגב בר קיימא" ביחד עם התושבים "תכנית אסטרטגית" אשר תשקף את רצונותיהם של התושבים ותהווה מסמך מנחה לכל פיתוח עתידי בשכונה. מפגשים מסוג זה נערכים במקומות שונים בעולם ובשנים האחרונות מתקיימים בהצלחה גם בארץ בערים כמו תל אביב, חיפה וירושלים.

תושבים המעוניינים ליטול חלק בתהליך מוזמנים ליצור קשר עם העמותה בטלפון:

08-6909204

גולשים שהתעניינו בשיתוף הציבור בתכנון התעניינו גם ב:

פיילוט הפרדת פסולת במקור בשכונת רמות רכסים בבאר שבע
למידע נוסף
נגב בר קיימא פועלת מזה למעלה משלוש שנים בשכונה ג´ בבאר שבע בסיוע קרן גימפריץ.
למידע נוסף
במסגרת הפעילות הסביבתית בבאר שבע , ערכה העמותה סקר מצאי סביבתי בשכונה ג´
למידע נוסף
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה